Lieke zit in leerjaar 2 van Het Groene Lyceum in Twello. Elke dag fietst ze 45 minuten naar school en ook weer terug. Dat heeft ze er graag voor over. "Liever een leuke school waarvoor ik wat langer onderweg ben, dan een school dichterbij die niet bij mij past."
Lieke kan goed leren, maar vindt het ook belangrijk om praktijklessen te volgen. Daarom koos ze voor Het Groene Lyceum. "Je krijgt hier goede theorie én veel praktijk. En na 6 jaar heb je echt een goed diploma."
Theorie en praktijk
Wat Lieke later wil worden, weet ze nog niet. Misschien dierenartsassistent, misschien binnenhuisarchitect. "Ik vind heel veel dingen leuk. Gelukkig hoef ik nu nog niet te beslissen, ik zit pas in de tweede klas." Wel heeft ze alvast haar keuzevakken gekozen. Volgend schooljaar gaat ze aan de slag met werken met dieren.
Leren door te doen
Het leukste aan school vindt Lieke de praktijklessen. "Op maandag heb ik Groene Wereld Oriëntatie. Daarbij doen we van alles: op excursie naar een bedrijf, koken en dieren verzorgen. Op dinsdag heb ik techniekles, op woensdag gym en op vrijdag projectdag."
Tijdens de projectdagen organiseren leerlingen bijvoorbeeld een ouderendag of werken ze aan een waterzuiveringsproject. "Je werkt in groepjes. Daardoor leer je samenwerken met iedereen, ook met iemand die jij minder leuk vindt. En je krijgt veel vrijheid. Dat vind ik fijn. Het betekent wel dat je ook veel verantwoordelijkheid moet nemen."
Een tip voor groep 7 en 8
Lieke heeft ook een advies voor leerlingen die een middelbare school gaan kiezen. "Laat je niet tegenhouden door de afstand of doordat je vrienden iets anders kiezen. Ga voor wat jij leuk vindt en kijk ook een beetje naar de toekomst."
