Ga naar inhoud
Almelo
Praktische informatie

Verzuim & verlof

Op deze pagina lees je hoe je een ziekmelding doorgeeft en welke afspraken we hebben over aanwezigheid, verzuim en leerplicht.

Ziek melden

Is je kind ziek? Meld dit dan op tijd bij school. Dat kan op twee manieren.

Via de Magister-app

  • Log in met je ouderaccount
  • Ga naar ‘Afwezigheid’ en klik op ‘Melden’
  • Je kunt een ziekmelding doorgeven voor vandaag en morgen
  • Op zaterdag kun je geen ziekmelding doorgeven
  • Doe je een melding op zondag? Dan geldt de melding voor maandag.
  • Een ziekmelding geldt alleen voor lessen waarvoor nog geen andere afwezigheid is geregistreerd
  • Een ziekmelding verwijderen kan niet via de app. Neem hiervoor contact op met de receptie van de school.
  • Is je kind weer beter? Meld je kind dan ook weer beter via de Magister-app.
  • We kunnen steekproefsgewijs contact opnemen om een ziekmelding te controleren

Telefonisch ziek melden

Lukt het niet om de ziekmelding via Magister door te geven? Dan kun je ook bellen.
Je kunt tussen 7.00 uur en 9.00 uur de voicemail inspreken of vanaf 8.00 uur de receptie bellen via 088 - 26 20 100. Doe dit iedere dag dat je kind ziek is. Is je kind nog ziek wanneer een nieuwe schoolweek begint? Meld de ziekte dan opnieuw. Beter melden is niet nodig. Loopt je kind stage? Bel dan eerst het stagebedrijf en geef de ziekmelding daarna door aan school.

Ontvangen we geen ziekmelding? Dan nemen we contact met je op. Zo voorkomen we spijbelen en controleren we of er onderweg niets is gebeurd.

Bij regelmatig ziekteverzuim of zorgen over de afwezigheid van een leerling nemen we contact met je op. Als dat nodig is, betrekken we de leerplichtambtenaar.

Verzuimbeleid

We vinden het belangrijk dat iedere leerling goed onderwijs krijgt. Regelmatige aanwezigheid op school is daarbij essentieel. Daarom voeren wij de Leerplichtwet zorgvuldig uit. Ouders/verzorgers zijn verantwoordelijk voor de inschrijving én het dagelijkse schoolbezoek van hun kind.

Aanwezigheid op school

  • Je kind is 5 minuten voor aanvang van de les aanwezig
  • Je kind is op schooldagen beschikbaar van 8.15 uur tot 16.25 uur
  • Loopt je kind stage? Dan maken we samen met het stagebedrijf afspraken over de aanwezigheid.
  • Een lesdag bestaat uit minimaal 2 lesuren
  • Plan afspraken bij de dokter, tandarts of orthodontist zoveel mogelijk buiten lestijd. Lukt dat niet? Geef de afwezigheid dan op tijd door.

Te laat komen

Te laat komen is vervelend voor je kind, de klasgenoten en de docent. Daarom registreren we iedere telaatmelding.

  • Je kind meldt zich bij aankomst eerst bij het Meldpunt
  • Het Meldpunt beoordeelt of er een geldige reden is en neemt zo nodig maatregelen
  • Je kind ontvangt een briefje waarmee je de les in kunt
  • We registreren te laat komen in Magister
  • Komt je kind vaker te laat? Dan maken we een terugkomafspraak.

Leerplicht en verzuim 

We voeren de Leerplichtwet zorgvuldig uit. Ouders/verzorgers zijn verantwoordelijk voor de inschrijving én het dagelijkse schoolbezoek van hun kind. Verzuim kan geoorloofd zijn, bijvoorbeeld bij correct gemelde ziekte of een afspraak bij een specialist, of ongeoorloofd als een geldige reden ontbreekt.

Almelo werkt met een Schoolaanwezigheidsteam (SAT). Dit team analyseert verzuimgegevens en richt zich op vroegsignalering en passende interventies om schoolverzuim zoveel mogelijk te voorkomen of te beperken.

Als dat nodig is, schakelen we de leerplichtambtenaar in. Bij hoog ziekteverzuim kunnen we ook advies vragen aan de jeugdarts van de GGD.

Wanneer is sprake van ongeoorloofd verzuim?

  • 16 uur ongeoorloofd afwezig binnen 4 aaneengesloten schoolweken
  • 28 dagen achter elkaar afwezig (voor jongeren jonger dan 23 jaar)
  • Bij absoluut verzuim: een leerling zonder startkwalificatie of vrijstelling staat niet (meer) ingeschreven op een school
  • Bij luxeverzuim: vrije uren of dagen zonder toestemming van de directeur of leerplichtambtenaar

Wij melden ongeoorloofd verzuim binnen 5 werkdagen bij de gemeente via Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Daarna kan de leerplichtambtenaar ouders/verzorgers en leerling uitnodigen voor een gesprek.

Spijbelen

Meerdere keren te laat komen, spijbelen of verzuim waarbij mogelijk sprake is van achterliggende problematiek zien we als signalen die om aandacht vragen. De school werkt hierbij preventief en kan samen met ouders/verzorgers, de leerplichtambtenaar en de GGD passende vervolgstappen afspreken.

Bij spijbelen kan de gemiste tijd moeten worden ingehaald. Ook nablijven kan als maatregel worden ingezet; ouders worden hiervan op de hoogte gebracht.

Verlof aanvragen

Wil je verlof aanvragen buiten de schoolvakanties? Dan gelden de landelijke regels van de overheid. Wij volgen deze regels bij het beoordelen van verlofaanvragen.

Verlofaanvragen voor dokter, tandarts of orthodontistbezoek

Voor een bezoek aan de orthodontist, tandarts, dokter, hulpverlening of het ziekenhuis kun je een 'melding van afwezigheid’ doen via Magister, net zoals een ziekmelding. Plan afspraken bij dokter, tandarts, orthodontist etc. zo mogelijk buiten de lestijd. 

Verlof buiten de schoolvakanties

Op de website van de Rijksoverheid lees je wanneer je verlof kunt aanvragen en welke voorwaarden daarvoor gelden. Bekijk de richtlijnen voor verlof buiten de schoolvakanties.

Voor verlof buiten de schoolvakanties lever je het ingevulde en ondertekende aanvraagformulier 'Vakantie en verlof' minimaal 4 weken van tevoren in bij de bouwcoördinator. De teamleider beslist of toestemming wordt gegeven. Het aanvraagformulier kan hieronder worden gedownload.

Extra vakantieverlof buiten de reguliere schoolvakanties is alleen mogelijk als de aard van het beroep van een ouder/verzorger het onmogelijk maakt om tijdens een schoolvakantie op vakantie te gaan. Dit verlof vraag je schriftelijk minimaal 2 maanden van tevoren aan bij de directeur, met een werkgeversverklaring. Het verlof is maximaal 10 schooldagen, kan één keer per schooljaar worden verleend en mag niet in de eerste twee lesweken vallen.

Voor gewichtige omstandigheden gelden aparte regels. Voor maximaal 10 schooldagen beslist de school op basis van de Leerplichtwet. Voor meer dan 10 schooldagen moet het verlof worden aangevraagd bij de leerplichtambtenaar van de woongemeente.