“Hier leert Hidde door denken én doen”

“We zijn blij dat de intern begeleider ons destijds wees op Het Groene Lyceum’, vertelt Kristel, moeder van Hidde. ‘Deze school is een unieke oplossing voor kinderen als Hidde, die goed kunnen leren en graag praktisch bezig zijn.”

“Hidde vindt alles geweldig wat praktisch is”, zegt Kristel. “Dat motiveert hem en geeft hem meer vrije ruimte.” Hoewel hij havoadvies kreeg, zou een theoretische havo daarom niet bij hem passen. “Voor meer praktisch onderwijs kom je dan al snel uit bij het vmbo. Maar daar zou Hidde te weinig uitdaging krijgen. We waren dan ook erg blij dat hij naar Het Groene Lyceum kon. Voor ons gevoel was dit de enige goede optie.”

Voorbereiding op hbo
“Het verschil met een gewone havo is groot. Hier heeft Hidde vrijwel dagelijks praktijklessen en projecten. Hij ontdekt daardoor waar hij goed in is. Ook ontwikkelt hij allerlei vaardigheden die hem goed voorbereiden op het hbo, zoals sociale en onderzoeksvaardigheden.’

Stages
Kristel is blij met de docenten. “Ik heb het gevoel dat zij echt met passie lesgeven. Hidde is een vrij drukke jongen. Daar kunnen ze goed mee uit de voeten.” Ook over de stages is Kristel erg te spreken. “In veel onderwijsvormen is er geen ruimte voor meedraaien in de praktijk. Hier wel. Door stages ontdek je wat bij je past. En je wordt er zelfstandiger van. Vooral van de buitenlandstage.”

Kleine klas
Inmiddels zit Hidde in het derde leerjaar van Het Groene Lyceum in Borculo en bereidt hij zich voor op de eerste examens. Een flink aantal van zijn medeleerlingen haalde de overgang van het tweede naar het derde jaar niet. Van de kleine klas die overbleef, stroomt waarschijnlijk een deel na het vierde jaar uit naar een mbo-school elders, verwacht Kristel. “Je verlaat Het Groene Lyceum met twee diploma’s: een vmbo-diploma en een mbo-diploma Retailmanagement niveau 4. Maar dat laatste werd in het begin niet goed gecommuniceerd. Jammer, want dat er zoveel leerlingen weggaan doet iets met de klas.”

Betrokken
Afgezien van deze onduidelijkheid enkele jaren geleden, is de communicatie van de school echt goed, vindt Kristel. Ook over de sfeer in de school en de ouderbetrokkenheid is ze lovend. “De opkomst bij ouderavonden is bijzonder hoog.”

Tips
Kristels tips aan ouders van kinderen in groep 7 en 8: “Bezoek samen met je kind meerdere scholen en ga in gesprek met elkaar. Laat de keuze niet bepalen door waar vriendjes naartoe gaan, maar kijk naar wat bij jouw kind past.”