Beheer landschappelijke beplanting

Houd jij je bezig met aanleg en onderhoud van landschappelijke beplanting? Wil je meer weten over de belangrijkste natuurlijke processen die daarbij komen kijken, zodat je op basis daarvan de juiste beheersmaatregelen kunt nemen? Dan is deze cursus van Zone.beheer geknipt voor jou. In 3 dagen komen alle relevante aspecten aan de orde, van basiskennis en uitgangspunten tot en met het bepalen van concrete beheersmaatregelen. De cursus wordt afgesloten met een praktijkopdracht. Bij voldoende resultaat ontvang je een getuigschrift.

Informatie

Voor wie

Deze cursus is bedoeld voor iedereen die zich bezighoudt met aanleg en onderhoud van landschappelijke beplanting.

Programma

Het programma bestaat uit de volgende onderdelen:

Dag 1

  • Inleiding: wat is een landschappelijke beplanting?
  • Inleiding natuurlijke processen en beheerprincipes.
  • Excursie naar diverse objecten.

Dag 2

  • Functies van landschappelijke beplanting.
  • Bepalen van het beheersmaatregelen uitgaande van vastgestelde eindbeelden.
  • Inleiding flora- en faunawet.
  • Opdracht: vaststellen relatie tussen functie en eindbeeld « plantkeuze.
  • Opdracht: eenvoudig beheerplan maken van voorbeeldobjecten.
  • Begeleiding eindopdracht.

Dag 3

  • Inleiding beheerskosten en verwerken snoeihout en maaisel.
  • Inleiding onderbegroeiing en randbeplanting.
  • Excursie en opdracht: bepalen van gerichte beheersmaatregelen om knelpunten op te lossen.
  • Excursie en opdracht: beheersmaatregelen bepalen om ecologische waarde te versterken.
  • Begeleiding eindopdracht.

De cursus wordt afgesloten met de opdracht om een beheerplan te maken van een landschappelijke beplanting. Hiermee kan de deelnemer aantonen de opgedane kennis te kunnen toepassen in een praktijksituatie. Bij voldoende resultaat ontvangt de deelnemer een getuigschrift.

Om aan deze cursus deel te kunnen nemen is basiskennis van inheemse houtige en kruidachtige gewassen gewenst. Het aantal deelnemers is maximaal 14.

Data en Locaties

Deze cursus kan verzorgd worden op diverse (bedrijfs-)locaties.

Investering

€ 415,- excl. 21% btw.

Na de opleiding

Maatwerk en op locatie

De meeste cursussen en opleidingen van Zone.college zijn op maat te maken en kunnen op de door jou gekozen locatie plaatsvinden. We bieden maatwerktrajecten voor groepen en individuen. Zoek je een opleiding die goed aansluit bij jouw specifieke wensen? Onze accountmanagers kunnen in co-creatie met jou een passend programma ontwikkelen.  Neem gerust contact met ons op om de mogelijkheden voor  incompany opleidingen te bespreken.